logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowa hala sportowa przy I LO - pierwsze prace już w czerwcu
W czwartek (24 maja) podpisano umowę z wykonawcą budowy nowej hali sportowej, która powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy.


Przetarg na budowę obiektu usytuowanego pomiędzy placem Wolności i ulicą Krasińskiego wygrała bydgoska firma Kontbud.  Wartość inwestycji to blisko 11 mln zł. Wykonawca wchodzi na plac budowy przy I LO za dwa tygodnie. Prace budowlane mają zakończyć się jesienią  2019 roku.

- Nowoczesna hala sportowa to element którego brakuje tak zdolnej młodzieży – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. -  To wkrótce się zmieni. W przyszłym roku I Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło 400- lecie. Liczę, że to wielkie święto dla szkoły będzie można połączyć  z otwarciem nowej hali.Obiekt na miarę XXI wieku


W nowej hali znajdzie się boisko o powierzchni ok. 700 m ², trybuna na ponad 120 widzów, siłownie i inne pomieszczenia do ćwiczeń. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by elewacja i sama hala pasowały do otoczenia.  

- Stara sala gimnastyczna jest już mocno wyeksploatowana. Nowa hala to obiekt na miarę XXI wieku. Będziemy spełniać marzenia naszych uczniów.  Z powodzeniem rozwijamy pasje naukowe, artystyczne młodych ludzi  a wkrótce także sportowe – podkreśla Mariola Mańkowska,  dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.Wykonawca zlecania przejmie teren już na początku czerwca. W pierwszym etapie nastąpi rozbiórka starej sali gimnastycznej. Roboty właściwe ruszą najpóźniej po 2 miesiącach od przejęcia terenu przez Firmę Kontbud. W tym czasie zostanie zorganizowane odpowiednie zaplecze i przygotowanie do rozpoczęcia prac budowlanych.

Więcej projektów

W najbliższym czasie w Bydgoszczy powstaną jeszcze trzy obiekty o podobnej funkcji.  Nowa hala sportowa powstanie przy Zespole Szkół Elektronicznych (ul. Karłowicza). Trwa przygotowanie do budowy hali sportowej z funkcją rehabilitacyjną i termomodernizacją istniejącego budynku przy Zespole Szkół nr  14 (ul. Kcyńska 49).

Obecnie  kończy się etap dokumentacji niezbędnej do budowy sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna).  Dzięki nowej sali powstaną odpowiednie warunki w procesie rehabilitacji i wychowania uczniów niepełnosprawnych.

Liczymy na wsparcie

W czasie realizacji inwestycji przy Zespole Szkół Elektronicznych oraz  przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, miasto złożyło wniosek  o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Czy środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki zostały przyznane, dowiemy się w czerwcu.  Dwa kolejne wnioski zostaną złożone w 2019 roku.Ważne liczby:

•    10,971 mln zł to wartość umowy na budowę nowej hali przy ZSO nr 1
•    40 mln zł zarezerwowano ponad na budowę czterech nowych hal sportowych przy bydgoskich szkołach.
•    40 boisk przebudowano w ostatnich latach
•    7 lat gwarancji zapewnia wykonawca obiektu na pl. Wolności