logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Frykasy dla dzieci – SP nr 1 świetuje 50-te urodziny
Przepyszne potrawy przygotowane przez szefów kuchni z całej Polski, a także dużo dobrej zabawy, występy artystyczne i pokazy taneczne – w piątek 13 października na Wyspie Młyńskiej Szkoła Podstawowa nr 1 Specjalna świętowała swoje 50-te urodziny.


Przepyszne potrawy przygotowane przez szefów kuchni z całej Polski, a także dużo dobrej zabawy, występy artystyczne i pokazy taneczne – w piątek 13 października na Wyspie Młyńskiej Szkoła Podstawowa nr 1 Specjalna świętowała swoje 50-te urodziny.

To już druga odsłona uroczystości z okazji 50-go jubileuszu SP nr 1 Specjalnej im. Kornela Makuszyńskiego. Wcześniej, 11 października odbyły się oficjalne obchody rocznicy powstania placówki.  Dziś na Wyspie Młyńskiej zorganizowana piknik charytatywny pod nazwą „Kucharze dzieciom”.
Podczas pikniku nie zabrakło występów muzycznych, pokazów tanecznych, a także zagadek i konkursów dla dzieci. Zorganizowano także licytacje charytatywne.

Motywem przewodnim byli jednak kucharze, którzy na bieżąco przygotowywali potrawy. Do Bydgoszczy przyjechało 15 najlepszych szefów kuchni z całego kraju, którzy okazji urodzin szkoły zaserwowali dzieciom najlepsze smakołyki. Imprezie towarzyszyły także konkursy wiedzy o zdrowym odżywianiu z owocowymi nagrodami.

Szkoła wręczyła także statuetkę „Kornela 2017” prezydentowi Rafałowi Bruskiemu za podejmowanie inicjatyw na rzecz uczniów ZS nr 30 Specjalnych.

Warto wiedzieć:
Szkoła Podstawowa nr 1 Specjalna im. Kornela Makuszyńskiego w Bydgoszczy wchodzi
w skład Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy. W ciągu ostatnich lat placówka została zmodernizowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych:
 •        w 2013 r. wyposażono szkołę w dźwig osobowy dla niepełnosprawnych (240.000 zł.)
i wyremontowano bibliotekę szkolną (12.600 zł.) oraz toalety z przystosowaniem ich
do potrzeb osób niepełnosprawnych (70.000 zł.);
 •        w 2015 r. odnowiono korytarze na trzech kondygnacjach (82.000 zł.) i klatkę schodową oraz zmodernizowano  świetlicę szkolną (10.000 zł.). Dokonano wymiany instalacji oświetleniowej w niektórych salach dydaktycznych (140.000 zł.). Przy szkole powstało nowe boisko wielofunkcyjne (600.000 zł.);
 •        w 2016 r. dokonano wymiany nawierzchni placu rekreacyjnego (300.000 zł.)
i prowadzącego do szkoły chodnika, dostosowując go do potrzeb osób niepełnosprawnych (64.000 zł.). Wyremontowano także salę terapeutyczno-treningową (2.000 zł.);
 •        w 2017 r. wymieniono podłogi w 4 salach lekcyjnych (20.000 zł.).

Szkoła aktywnie włączyła się także w Bydgoski Budżet Obywatelski, dzięki czemu wkrótce przy terenie Zespołu powstaną nowe urządzenie do zabawy i ćwiczeń.
W 2014 roku skorzystano także z możliwości programu „25/75” i przeprowadzono remont korytarzy w Szkole. Prezydent Miasta Bydgoszczy uczestniczył w uroczystym finale zadania w trybie Inicjatywy Lokalnej "25/75" pn. "Razem możemy więcej" organizowanym przez Dyrektora Szkoły Panią Ilonę Zygadło i pogratulował zrealizowania pierwszej inwestycji w 2014 r. w ramach programu "25/75".