logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Forum Szkół i Giełda Pracy w BCTW
Kontynuować edukację po gimnazjum czy pójść do pracy? Jaką szkołę wybrać? A jeżeli praca to gdzie? Na te i inne pytania poznają odpowiedzi uczniowie, którzy wybiorą się na Forum szkół CV i Giełdę Pracy Work Park już 10 kwietnia.


Już  po raz trzeci w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym organizowane jest Forum Szkół CV 2018. Celem forum jest nie tylko przedstawienie gimnazjalistom z Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego oferty edukacyjnej w atrakcyjnej formie, ale także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły i ich codziennych partnerów – pracodawców i uczelnie wyższe.

Podczas Forum…
Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów oraz oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, w celu wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Młodzież będzie mogła uzyskać odpowiedź nie tylko na pytanie gdzie się uczyć po gimnazjum. Szkoły ponadgimnazjalne, które są wystawcami  podczas forum przedstawią swoją ofertę edukacyjną. Udzielą odpowiedzi dotyczących nie tylko nauki, ale także możliwości rozwijania zainteresowań  i pasji. Na te i wiele innych pytań gimnazjaliści będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko  na stoiskach szkół, ale także dzięki obecnym na miejscu doradcom edukacyjno – zawodowym.

Kiedy: 10.04.2018 od 9:00-13:00
Gdzie: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze ul. Gdańska 187 (hala nr II)

Giełda Pracy „Work Park”
Giełda Pracy „Work Park” towarzyszy Forum szkół CV2018. Impreza organizowana jest przez Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Wydarzenie adresowane jest m.in do ostatnich klas uczniów programowo najwyższych szkół ponadgimnazjalnych, którzy stoją przed decyzją, czy kontynuować edukację czy podjąć pracę. Jeżeli kontynuować edukację to w jakim kierunku i absolwenci jakich zawodów są szczególnie poszukiwani. Giełda Pracy to także możliwość rozmowy i uzyskania informacji na stoiskach pracodawców, ale także szkół wyższych.  

Kiedy: 10.04.2018 od 9:00-17:00 (grupy zorganizowane 12:00-17:00)
Gdzie: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze ul. Gdańska 187 (hala nr III)

Komunikacja: linia specjalna MZK nr 204 oraz linie MZK nr 52, 93, 94    

Więcej informacji na www.mciir.bydgoszcz.pl