logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Europejskie podwórko na Kapuściskach
Wkrótce teren pomiędzy Szkołą Podstawową nr 46 i ulicą Zdrowotną zamieni się w atrakcyjne „Europejskie podwórko”. Znajdzie się na nim szereg urządzeń do zabawy i kilka tablic edukacyjnych. Projekt do realizacji zgłosili mieszkańcy osiedla Kapuściska podczas ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


W trakcie głosowania na najlepsze pomysły zgłoszone w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego „Europejskie podwórko” zdobyło na Kapuściskach największą liczbę głosów. Zagłosowało na nie blisko pół tysiąca bydgoszczan. Projekt zakłada przede wszystkim wyposażenie niewykorzystanego terenu pomiędzy budynkiem szkoły i ulicą Zdrowotną w sprzęt rekreacyjny dla dzieci. Zgodnie z projektem zlokalizowany powstanie  tam atrakcyjny plac zabaw. Ustawione zostaną na nim zestaw zabawowy, zjeżdżalnie, huśtawki, domki dla dzieci. Elementem placu  będą tez tablice edukacyjne pomagające poznać inne europejskie kraje np. ich flagi, kilka słów z języków obcych.

Jak podkreślali autorzy projektu „Europejskie podwórko” ma przede wszystkim łączyć zabawę z edukacją i wykorzystywać do tego też sąsiedztwo szkoły podstawowej. Ma stać się też miejscem przygotowanym do prowadzenia otwartych zajęć dla dzieci: językowych, plastycznych i przyrodniczych.
 Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około 2 miesięcy. Warto dodać, że od ubiegłego roku przy Szkole Podstawowej nr 46 działa też nowoczesne wielofunkcyjne boisko. Kosztowało ono 354 tysiące złotych.

Projekt w liczbach
- Liczba głosów oddanych na projekt - 461
- Powierzchnia placu zabaw - ok. 350 m2
- Szacowany koszt – ok. 100 tys. zł