logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ekipa z Bydgoszczy zwycięzcą turnieju EURO Metropolia

Drużyna reprezentująca Bydgoszcz zwyciężyła w piłkarskim turnieju EURO Metropolia 2017 zorganizowany dla dzieci z gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Turniej rozegrany został w czwartek, 1 czerwca, na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

W turnieju rywalizowało 20 drużyn z 19 gmin, które przystąpiły do Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz (Bydgoszcz wystawiła dwa zespoły). Zespoły zostały wyłonione w drodze wewnętrznych eliminacji lub delegowane bezpośrednio przez daną gminę. Uczestnicy turnieju: SP nr 4 w Nakle, ZPS nr 1 w Żninie, LKS Szubinianka Szubin, MUKS CWZS Bydgoszcz Rocznik 2005, MUKS CWZS Bydgoszcz rocznik 2006, SP w Piechcinie, Drużyna gminy Solec Kujawski, SP Kozielec, GLZS Sadki, Victoria Koronowo, Drużyna gminy Sicienko, LKS Dąbrowa Chełmińska, SP w Rojewie, Spójnia Białe Błota, KS Brzoza, GOKSiR Pruszcz, Victoria Niemcz, Tarpan Mrocza, Drużyna gminy Łabiszyn i MULKS Orlik Kcynia.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Od rana na boiskach bocznych rozgrywane były mecze grupowe. Półfinały – z udziałem zwycięzców grup – również odbyły się na sztucznej murawie. Ok. godz. 14.00 już na głównej płycie rozegrano mecz o 3. miejsce i spotkanie finałowe. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego prezydent Rafał Bruski wręczył najlepszym ekipom puchary, medale i dyplomy. Na pierwszym i drugim stopniu podium uplasowały się drużyny reprezentujące Bydgoszcz, trzecia była ekipa z gminy Białe Błota, 4. miejsce zajęli młodzi piłkarze z Nakła.

Organizatorem turnieju był Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Wydarzenie było elementem promocji zbliżających się młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej U21, które rozgrywane będą m.in. w Bydgoszczy. Ponadto, służyło integracji najmłodszych mieszkańców gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz.

Turniejowi towarzyszyło wiele atrakcji, m. in. gry i konkursy z nagrodami, w tym bilety na mecze UEFA EURO U21. Przed stadionem zaparkował EuroTruck, czyli autobus promujący czerwcowe mistrzostwa, w którym przewożone jest trofeum młodzieżowych mistrzostw Europy. W EuroTrucku, w strefie aktywności sportowej, można było pobawić się refleksomierzem, fotobudką oraz sprawdzić się w quizie z wiedzy dotyczącej sześciu miast, w których odbędzie się turniej UEFA EURO U21 Polska 2017.

Warto wiedzieć:

Na tej samej murawie, na której odbył się finał turnieju EURO Metropolia 2017, już za nieco ponad dwa tygodnie zmierzą się młodzieżowe reprezentacje Serbii, Macedonii, Portugalii i Hiszpanii walczące o mistrzostwo Europy. W Bydgoszczy rozegrane zostaną trzy spotkania: 17 czerwca godz. 18.00 Portugalia – Serbia; 20 czerwca godz. 18.00 Serbia – Macedonia; 23 czerwca godz. 20.45 Serbia – Hiszpania.