logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Duże inwestycje w Elektroniku
Trwa budowa nowej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych na Skrzetusku. Dodatkowo zlecamy budowę nowej pracowni urządzeń techniki komputerowej. Obie inwestycje zakończą się w wakacje przyszłego roku.


- Zależy nam na tym, żeby młodzież w bydgoskich szkołach miała jak najlepsze warunki. „Elektronik” jest wzorem do naśladowania, należy do grona najlepszych szkół w kraju. To powód do dumy. Liczę, że kolejne inwestycje polegające na budowie nowej hali sportowej  i nowoczesnej pracowni komputerowej będą sprzyjały w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Hala z widownią w budowie

Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych rozpoczęła się latem. W pierwszej kolejności zleciliśmy budowę nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Powstaje ona od strony ul. Wyczółkowskiego i będzie sąsiadować z budynkiem internatu. Obiekt o wymiarach 43 x 23 m pomieści  boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku będzie także trybuna na 250 miejsc oraz siłownia, sala fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli i sędziów.
 
Do tej pory wykonano między innymi  fundamenty i część ścian do wysokości parteru. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku w wakacje. Inwestycja pochłonie ponad 14 mln zł.
 
Istniejąca sala gimnastyczna przylegająca do budynku głównego jest niepełnowymiarowa. Lekcje wychowania fizycznego można prowadzić w niej tylko dla jednej klasy. Po wybudowaniu nowego budynku jednocześnie w komfortowych warunkach będą mogły ćwiczyć co najmniej trzy duże grupy uczniów.  


 
Nowoczesna pracownia komputerowa

 
Z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych warunków kształcenia młodzieży przy ZSE wybudowana zostanie też nowa pracownia urządzeń techniki komputerowej. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę istniejącego łącznika pomiędzy budynkiem starej sali gimnastycznej a szkołą.

Parterowy budynek, który powstanie w miejscu łącznika będzie miał wymiary 15x16 metrów. W sali techniki komputerowej założono stanowiska dla 20 uczniów i nauczyciela. Będzie ona dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Zakończenie tego zadania planowane jest wstępnie również w wakacje.

Bezpieczne boiska

Warto podkreślić, że szkoła obchodzi w tym roku swój 50. jubileusz. Od trzech lat uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych wielofunkcyjnych boisk z bezpieczną poliuretanową nawierzchnią. Ich budowa kosztowała ponad 630 tysięcy złotych. Znajdują się one w centralnej części szkolnych terenów. Wcześniej do ćwiczeń na świeżym powietrzu służył asfaltowy plac.