logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zobacz Bydgoszcz sprzed lat na wyjątkowym teledysku
Historia Bydgoszczy opowiedziana w oryginalnym teledysku stworzonym przez Społeczny Chór Czarnego Karła, zespół B.O.K., a także wybitna tancerka Krystyna Mazurówna i filozof Zbigniew Mikołejko. Premiera „Mistrza i Róży/Twardowski w Bydgoszczy” już 26 października w Kinie Orzeł.


Teledysk "Mistrz i Róża/Twardowski w Bydgoszczy” został zrealizowany przez Fundację Czarny Karzeł w ramach projektu "Bydgoszcz Kręci”. 

Teledysk, a w zasadzie mini musical opowiada historię, której fabuła dotyczy XVI-wiecznej Bydgoszczy, historię jej zamożnych i mniej zamożnych mieszkańców, osadzoną w dawnych realiach, wykorzystującą zabytkową architekturę oraz pozostałości dziedzictwa kulturowego.

Udział w projekcie wzięli artyści na stałe mieszkających w Bydgoszczy oraz gościnnie znane osobowości ze świata muzyki, tańca oraz filozofii.

Plan filmowy zrealizowany został w postindustrialnej hali dawnego Urzędu Celnego.

Warstwa artystyczna produkcji to eksperymentalne połączenie estetyki operowej, muzyki improwizowanej, muzyki młodzieżowej, a także estetyki piosenek śpiewanych przez Czesława Mozila, którego twórczość wymyka się jednoznacznym określeniom. 

Dodatkowym elementem realizacji jest udział wybitnej przedstawicielki tańca współczesnego – Krystyny Mazurówny w połączeniu z zespołem akrobatów i tancerzy.Wszystkie te elementy spaja wyjątkowa scenografia, tworzona przez grupę artystów plastyków pod wodzą Marty Filipiak oraz kostiumy w futurystycznej konwencji.

Premiera teledysku „Mistrz i Róża/Twardowski w Bydgoszczy” odbędzie się 26 października  o godz. 18.30 w Kinie Orzeł. 

Po premierze spotkanie z m.in.z Krystyną Mazurówną, prof. Zbigniewem Mikołejko, członkami zespołu B.O.K. i Chórem Społecznym Czarnego Karła.

 

„Mistrz i Róża/Twardowski w Bydgoszczy”, reż. Profesor Zbigniew Mikołejko

producent: Fundacja Czarny Karzeł

współfinansowanie: Urząd Miasta Bydgoszczy

Premiera teledysku odbędzie się w ramach festiwalu Fonomo Music@Film Festival 2018.