logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Znów będą się ścigać o Puchar Prezydenta Bydgoszczy
Pod patronatem prezydenta Bydgoszczy w poniedziałek, 1 maja, odbędzie się ósma edycja rajdu „Puchar Moto – Bydgoszcz”. Zainteresowane udziale w rajdzie załogi można zgłaszać do 27 kwietnia.


„Puchar Moto – Bydgoszcz” to tradycyjna już impreza motoryzacyjna, której głównym punktem jest rajd dealerów samochodowych i firm motoryzacyjnych. To nietypowy rajd, bo nie chodzi w nim o szybkość, ale o precyzję i wiedzę. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Bydgoski przy współpracy Urzędu Miasta Bydgoszczy. Honorowy patronat nad rajdem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Uczestnicy rajdu wystartują o godz. 11.00 z płyty Starego Rynku, a zakończenie wyścigu i wręczenie pucharu dla najlepszych zaplanowano na godz. 17.00 w ratuszu. Po drodze załogi będą musiały sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Ich zadaniem będzie wykonanie szeregu ciekawych zadań na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i kartodromu PZMot (tor rajdowy, płyta poślizgowa, jazda pojazdem na „trolejach” mająca symulować jazdę na nawierzchni oblodzonej). W rajdzie planowany jest udział 15 załóg samochodowych.

Atrakcją towarzysząca zmaganiu załóg, przygotowaną specjalnie dla mieszkańców, będzie pokaz ponad 20 pojazdów w tym sześciu Fordów Mustangów, 10 pojazdów zabytkowych i sześciu nowych pojazdów lokalnych dealerów samochodowych (m.in. Opel, Skoda, Ford, Nissan, Hyundai), dwa pojazdy typu „kamper”. Będzie również okazja do zapoznania się z pracą motoambulansu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Mieszkańcy będą mogli zasiąść w symulatorze zderzeń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pojeździe „steward” (umiejętność jazdy) Zespołu Szkół Samochodowych, które będą ustawione na parkingu ratusza na Starym Rynku. Organizatorzy „Eastern Classics on Tour” będą promować swoją podróż, którą planują na trasie z Bydgoszczy przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan do Kirgistanu.

Formularz zgłoszeniowy dla załóg chcących wziąć udział w VIII edycji „Puchar Moto – Bydgoszcz” TUTAJ