logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zbudują sklep – zaczynają od przebudowy ulicy
Trwa przebudowa południowego odcinka ulicy Szajnochy. Na jezdni wytyczone będą trzy pasy ruchu. To przygotowania do rozpoczęcia inwestycji polegającej na budowie sklepu z materiałami budowlanymi oraz parkingu.


Ulica Szajnochy na odcinku przylegającym do działki inwestora (teren dawnej zajezdni autobusowej) zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu. Na środkowym pasie zostaną wydzielone lewoskręty zapewniające odpowiednią płynność ruchu. W zakres inwestycji wchodzą między innymi wymiana konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, oświetlenia i odwodnienia. Organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Szajnochy i Fordońskiej nie ulegnie większym zmianom. Z ul. Szajnochy będzie można skręcić wyłącznie w kierunku centrum. Dodatkowo na teren nowego marketu będzie można skręcić również bezpośrednio z ul. Fordońskiej (przed stacją paliw). Inwestycja ma umożliwić obsługę nowego obiektu handlowego z materiałami budowlanymi wraz z parkingiem na ponad 500 stanowisk.

Wszystkie prace przy układzie drogowym zakończą się we wrześniu. Obecnie na ul. K. Szajnochy funkcjonuje tymczasowo ruch jednokierunkowy w stronę ul. Bocznej.

Warto wiedzieć

W ramach budowy nowych mostów łączących ulicę Fordońską i Toruńska poprawiona zostanie geometria sąsiedniego skrzyżowania ulic Fordońskiej, Kazimierza Wielkiego i Łęczyckiej. Oprócz nowego torowiska na ul. Kazimierza Wielkiego pojawią się m.in. dwa pasy do skrętu w prawo w Fordońską co znacznie poprawi płynność ruchu. Obecnie trwają prace projektowe, które są niezbędne do uruchomienia tej inwestycji.