logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowy chodnik na Czyżkówku
Wkrótce przebudowany zostanie chodnik po zachodniej stronie ul. Wiejskiej. Prace będą prowadzone na odcinku od Łanowej w kierunku ul. Chełmżyńskiej. Zadanie trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.


W ubiegłym roku mieszkańcy Czyżkówka za najważniejsze inwestycje uznali budowy i remonty chodników. Do realizacji trafiły dwa zadania, w tym przebudowa chodnika na ul. Wiejskiej. Pomysł poparło w trakcie głosowania  nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim 271 osób.

Na półkilometrowym odcinku stare płyty mają zostać zastąpione kostką betonową. Prace rozpoczną się po sfinalizowaniu procedury związanej z wyborem wykonawcy zadania. Miasto zabezpieczyło na ten cel około 170 tysięcy złotych.  

Warto wiedzieć:
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Czyżkówku będzie to blisko 242 tysiące złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
www.bdgbo.pl.