logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Współczesne kompozycje w najlepszym wykonaniu – rusza Festiwal Nowa Muzyka
Promuje najnowszą twórczość muzyczną i artystyczną, łączy różne dziedziny Sztuki, a przede wszystkim inspiruje artystów do współdziałania - w dniach 11-19 maja w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Nowa Muzyka


Festiwal Nowa Muzyka, którego pierwsza edycja odbyła się w maju 2013 roku w Bydgoszczy, jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Związku Kompozytorów Polskich oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To cykliczne, coroczne wydarzenie artystyczne promujące najnowszą twórczość muzyczną i artystyczną. Ideą projektu jest tworzenie nowych jakości artystycznych poprzez łączenie różnych dyscyplin, tj. muzyka, obraz, słowo, multimedia. A priorytetem jest inspirowanie środowisk artystycznych – kompozytorów, muzyków, plastyków, twórców multimediów, literatów do wspólnego tworzenia kultury.

Najistotniejsze założenia to pobudzanie wyobraźni twórczej, stymulowanie kreatywności, integracja środowisk, budowanie wspólnej przestrzeni kulturowej. Nie mniej ważne cele to promowanie twórczości lokalnej w Polsce oraz prezentacja w Bydgoszczy ciekawych, nowatorskich i niekomercyjnych zjawisk artystycznych z Polski i zagranicy.

W tym roku w programie m. in. muzyka kameralna kompozytorów serbskich, spotkanie z kompozytorem Michałem Dobrzyńskim, koncert kompozytorski Sławomira Czarneckiego z okazji 50-lecia pracy artystycznej czy Muzyka w Galerii w ramach projektu „Muzealne partytury”.

Organizatorami VI Festiwalu NOWA MUZYKA 2018 są: Związek Kompozytorów Polskich, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Szczegółowy program na WWW. nowamuzyka.bydgoszcz.pl