logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wolontariusze dali radę!
Drużynowe Mistrzostwa Europy to jedna z najbardziej prestiżowych imprez jaką mieliśmy zaszczyt organizować w lekkoatletycznej Bydgoszczy. W naszej sportowej układance nie mogło zabraknąć tych, bez których żadne zawody nie doszłyby do skutku – Wolontariuszy. To oni wspierali organizatorów i zawodników, byli tam, gdzie ich potrzebowaliśmy.


Niebieska bieżnia stadionu Zawiszy stała się areną zmagań najlepszych lekkoatletów w Europie. Weekend  9-11 sierpnia był z pewnością niezwykłym sportowym spektaklem, a w rolach głównych wystąpili polscy lekkoatleci, którzy w ostatnich latach dostarczyli nam tak wielu pozytywnych emocji. Tak samo było i tym razem polska reprezentacja zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Europy 2019.

Na zakończenie tych mistrzostw należy wspomnieć i wyróżnić Wolonatriuszy. Łącznie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Bydgoszczy współpracowaliśmy z 215 wolontariuszami, którzy zostali przydzieleni do następujących dziesięciu grup zadaniowych: technicznej, antydopingowej , hotelowej, opiekunowie dużyn, partnerzy techniczni, transport i kierowcy, akredytacja oraz media.

Każdemu z naszych wolontariuszy dziękujemy. Przede wszystkim za nieocenioną pomoc, wsparcie w trudnych momentach, cierpliwość i wyrozumiałość. Jesteście WIELCY. A dla– organizatorów – najcenniejszą nagrodą są takie słowa: „Śmiało mogę powiedzieć, że te 3 dni spędzone w Bydgoszczy podczas mistrzostw to były najpiękniejsze 3 dni w moim życiu. Przede wszystkim dlatego, że sam jestem zawodnikiem i mogłem spotkać, przebywać, zrobić zdjęcie i zamienić parę słów z moimi idolami, których podziwiam od lat. Nie wspominałbym jednak tych chwil tak dobrze, gdyby nie niesmaowita życzliwość, otwartość, poczucie humoru, pozytywne nastawienie i emanująca z każdej strony dobra energia od was - wolontariuszy i liderów! (...) – to słowa jednego z Wolontariuszy, który przyczynił się do organizacji mistrzostw w naszym mieście.