logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Widowiskowy wyścig po Trasie Uniwersyteckiej
Kilkuset kolarzy weźmie udział w kolejnej edycji Bydgoszcz Cycling Challenge. Widowiskowy wyścig rowerowy w samym centrum miasta odbędzie się 20 maja (niedziela). Będą zmiany w organizacji ruchu.


Już w najbliższą niedzielę (20 maja) odbędzie się II edycja Bydgoszcz Cycling Challenge. To widowiskowe rowerowe wyścigi po Trasie Uniwersyteckiej. Zawody składają się z dwóch części: wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km oraz jazdy indywidualnej na czas na dystansie 3 pętli (10 kilometrów).

Uczestnicy będą startować w wyścigach eliminacyjnych, walcząc o awans do wyścigu finałowego, w którym powalczą o koszulki liderów w klasyfikacjach: generalnej, górskiej i sprinterskiej. Dzięki podziałowi na kategorie rowerów, w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.

Ważnym elementem imprezy będą także zmiany w organizacji ruchu wprowadzone przy okazji organizacji tego projektu. Projekt jest dofinansowywany w ramach konkursu „Bydgoszcz Zaprasza”.

Ambasadorem wydarzenia jest Sylwester Szmyd – jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych!

Zmiany w ruchu
Informujemy, że ze względu na planowane zawody kolarskie planowane jest całkowite zamknięcie Trasy Uniwersyteckiej w dniu 20 maja 2018 roku w godz. od 1:00 do 20:00.

Objazd Trasy Uniwersyteckiej zostanie wyznaczony ulicami Powstańców Wlkp. – Al. kard. S. Wyszyńskiego – Al. Jana Pawła II – Wojska Polskiego.
Dojazd do Centrum Handlowego Focus będzie możliwy zarówno od strony
ul. Jagiellońskiej, jak i ul. ks. L. Sieńki.
W związku z brakiem przejazdu przez skrzyżowanie ulic M. K. Ogińskiego –
ks. L. Sieńki – S. Moniuszki osoby poruszające się ul. ks. L. Sieńki w stronę
ul. S. Moniuszki będą kierowani objazdem ul. M. K. Ogińskiego na skrzyżowanie ulic M. K. Ogińskiego – Jagiellońska i ponownie w ul. M. K. Ogińskiego. Przejazd w kierunku przeciwnym będzie wymagał przejazdu ulicami dr. A. Jurasza
– Powstańców Wlkp. – Al. Ossolińskich.