logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wesprzyj akcję młodych lekarzy
Bydgoscy studenci medycyny od dwóch lat angażują się przy wspólnym projekcie Przychodni Studenckiej. Skupia się ona na pomocy osobom bezdomnym, które nie mają szans by skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Inicjatywa młodych lekarzy zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu, w którym do wygrania jest 10 tysięcy euro. Każdy z nas może pomóc w zdobyciu nagrody.


Przychodnia Otwarte Drzwi
Przychodnia to inicjatywa studentów uczelni medycznej, której pomaga Fundacja NEUCA dla zdrowia oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. Celem projektu są bezpłatne porady medyczne dla osób ubogich, nieubezpieczonych, bezdomnych oraz samotnych matek z dziećmi. W przychodni pod opieką lekarza dyżurują studenci medycyny i bez żadnych opłat przyjmują pacjentów, w zamian zyskując praktykę. Przychodnia jest czynna raz w tygodniu od 16:30 do 18:00. Mieści się ona przy Alei Ossolińskich 2. Szczegółowy harmonogram dyżurów znajduję się tutaj.

Warto pomagać
Inicjatywa studentów została zauważona i otrzymała pierwsze miejsce w konkursie "Bądź najlepszy dla świata" firmy BCORP davines, a co za tym idzie otrzyma nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych na dalszą działalność. Dzięki wsparciu finansowemu możliwe będzie zakupienie specjalistycznego sprzętu medycznego i niezbędnych środków medycznych, opatrunków i leków. Ponadto przychodnia zakwalifikowała się do europejskiego konkursu w którym nagrodą jest 10 tysięcy euro, aby pomóc w zdobyciu nagrody wystarczy kliknąć w serduszko na stronie: http://www.isustainbeauty.com/?area=project&cat=soc&id=260

fot. Facebook Przychodnia Studencka IFMSA-Poland o.Bydgoszcz

Więcej informacji o projekcie i harmonogram dyżurów: tutaj