logo miasta - trzy kolorowe spichrze

WAŻNE dla osób korzystających ze świadczeń
Wydział Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta Bydgoszczy zmienia siedzibę. Zmianie ulegają też wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+, świadczeń rodzinnych oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres 2017/2018.


Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że rozpoczęto przeprowadzkę Wydziału Świadczeń Rodzinnych mieszczącego się do tej pory przy ul. Grudziądzkiej 9-15 i przy ul. Poznańskiej 3. Nowa siedziba Wydziału zlokalizowana jest pod adresem ul. Wojska Polskiego 65 (biurowiec dawnego Zachemu). Dojazd bezpośredni tramwajem linii 7 i 8 oraz autobusami linii 59, 61 i 73. Planowany termin przeniesienia Wydziału do nowej siedziby to 31 lipca br.

Jednocześnie informujemy, że ulegają zmianie wzory wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ i do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz do świadczeń rodzinnych. Nowe formularze wniosków zostaną udostępnione na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców niezwłocznie po ich publikacji przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ i do świadczenia z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres 2017/2018 można składać od dnia 1 sierpnia 2017 r., natomiast do świadczeń rodzinnych od dnia 1 września 2017 r. w następujących miejscach:

- w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego 65  w godzinach urzędowania tj. (poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 8.00 do 16.00, we wtorki od 8.00 do18.00, w piątki od 8.00 do 14.00),

- w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Emilii Gierczak 6 (tylko przyjęcie wniosku bez wstępnej weryfikacji) w godzinach funkcjonowania Urzędu (jak wyżej),

- drogą elektroniczną za pomocą: Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl

- świadczenie wychowawcze 500+ dodatkowo za pomocą bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), ePUAP.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy składania wniosków. W związku z wprowadzeniem systemu kolejkowego oraz w celu usprawnienia obsługi prosimy o składanie tylko wypełnionych wniosków. Wnioski niewypełnione będą przyjmowane w dalszej kolejności dopiero po ich uzupełnieniu.