logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W wakacje duży remont trasy Fordon-Myślęcinek
W wakacje planowany jest remont ul. Zamczysko na odcinku Armii Krajowej- Pod Skarpą. Ulica zyska nową nawierzchnię, dobudowane zostanie też pobocze. To kontynuacja inwestycji z ubiegłego roku kiedy przebudowany został odcinek w rejonie skrzyżowania z ul. Pod Skarpą. Trwa przetarg na wybór wykonawcy.


Ulicą Zamczysko przebiega jedna z 3 tras łączącą Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Poza tym na terenach wokół ulicy rozwija się intensywnie budownictwo jednorodzinne. Wkrótce na ulicy pojawi się nowa nawierzchnia. Obecnie trwa przetarg na to zadanie. O wyborze najlepszej oferty zadecyduje cena, długość gwarancji oraz termin realizacji prac. Zależy nam, by zajęły one nie więcej niż 2 miesiące.

Inwestycja zakłada m.in. likwidacje przewężeń jezdni, ułożenie nowej nawierzchni, dobudowanie poboczy i utwardzenie rejonu przystanków autobusowych. Wykonane zostanie też nowe oznakowanie.  Na wyremontowanej ulicy w sąsiedztwie zabudowań zamontowane zostaną progi zwalniające wyspowe. Wymuszą one respektowanie ograniczeń prędkości i umożliwią w przyszłości skierowanie w ten obszar komunikacji publicznej.

Inwestycje w tym rejonie miasta koordynowane są z gminą Osielsko, która prowadzi również rozbudowę ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą).W skład drugiego pakietu remontów ulic wchodzi też ulica Żmudzka od Gajowej do kościoła. Planowana jest tam wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni i chodników oraz wymiana krawężników. Poza tym do wykonania są zatoki parkingowe wzdłuż bloków po nieparzystej stronie ulicy.

Wiosną prace rozpoczęły się natomiast na ulicach : Sułkowskiego, 11 Listopada, Paderewskiego i jezdni serwisowej ul. Wyszyńskiego. Kosztują one 4 mln zł. Planowane są też kolejne remonty m.in. na ulicach Krasińskiego i Stawowej. Na wszystkie prace w przy odnowie ulic zarezerwowano w budżecie 12 mln zł.

Remont ul. Zamczysko w liczbach:

  • Długość odcinka 2110 m
  • Liczba progów wyspowych – 6 par
  • Termin  realizacji – ok. 2 miesięcy