logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W ten weekend powalczą tenisiści
Po raz ósmy SKT Centrum jest organizatorem międzynarodowego turnieju tenisowego ITF Futures 2017. Na kortach przy ul. Nowotoruńskiej rywalizować będzie ponad 100 tenisistów z całego świata.


Pula nagród w tym roku wynosi 25 tys. dolarów. Od soboty po poniedziałku zaplanowano gry eliminacyjne z udziałem 64 zawodników, a we wtorek, 15 sierpnia, początek turnieju głównego. 32 graczy wystąpi w singlu i 32 w grach deblowych. Gospodarza reprezentować będą Adam Majchrowicz i Adrian Andrzejuk.

Finał debla zaplanowano na 18 sierpnia (17.00), 19.08 – półfinały gry indywidualnej, a 20.08 – finał singla (11.00). Jednocześnie, w piątek, 18.08, organizatorzy zapraszają do swojej hali na koncert z udziale zespołu-niespodzianki. Turnieje ITF Futures to cykl rozgrywek dla niżej notowanych graczy, organizowane na całym świecie pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF). W tym roku w Polsce takie turnieje zaplanowano w sześciu miastach. Po bydgoskim odbędzie się jeszcze jeden, w Poznaniu (21-28.08).

Wstęp na cały turniej bezpłatny. Patronat honorowy nad turniejem sprawuje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.