logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W sobotę otwieramy ulicę Zamczysko
Od soboty (15 września) przejezdna będzie ulica Zamczysko. Ważna trasa łącząca Fordon z Myślęcinkiem zyskała nową nawierzchnię i pobocza. Prace wraz z remontem ul. Żmudzkiej pochłonęły 5 mln zł. Rusza też nowa linia nr 98 kursująca z Fordonu przez osiedle Eskulapa do gminy Osielsko.


Ulicą Zamczysko przebiega jedna z trzech tras łączącą Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Poza tym na terenach wokół ulicy rozwija się intensywnie budownictwo jednorodzinne.

Inwestycja na ul. Zamczysko polegała m.in. na likwidacji przewężeń jezdni, ułożeniu nowej nawierzchni, dobudowaniu poboczy i utwardzeniu rejonu przystanków autobusowych. Na wyremontowanej jezdni w sąsiedztwie zabudowań respektowanie ograniczeń prędkości zapewnią  progi zwalniające wyspowe. Ulica będzie przejezdna od soboty. W najbliższych dniach prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe nie wpływające istotnie na płynność ruchu.

Od soboty rusza linia autobusowa nr 98 z Przylesia przez osiedle Eskulapa do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa (część kursów będzie skrócona do Maksymilianoawa). Tymczasowo ze względu na remont ul. Leśnej w Osielsku będzie ona kursować właśnie ul. Zamczysko. Po zakończeniu robót na terenie sąsiedniej gminy ma standardowo kursować przez Czarnówczyn i Osielsko (ul. Leśną i Centralną) z pominięciem ulicy Zamczysko. Obecnie ZDMIKP prowadzi prace koncepcyjne zakładające regularną obsługę ul. Zamczysko linia miejską.

W skład drugiego pakietu remontów ulic wchodziła też ulica Żmudzka od Gajowej do kościoła, gdzie prace zakończyły się w sierpniu.  Wymieniono tam zniszczone nawierzchnie jezdni i chodników oraz krawężniki. Poza tym powstały zatoki parkingowe wzdłuż bloków po nieparzystej stronie ulicy. Wykonawcą prac na obu ulicach była firma Kobylarnia S.A.

Wcześniej zakończyły się natomiast prace przy ulicach: Sułkowskiego, 11 Listopada, Paderewskiego i jezdni serwisowej ul. Wyszyńskiego. Te remonty pochłonęły 4 mln zł. Drogowcy planują zlecić jeszcze w tym roku remonty ul. Krasińskiego i skrzyżowania Fordońskiej-Niewiteckiego. Firmy budowlane ze względu na dużą liczbę posiadanych zamówień coraz częściej nie składają ofert w przetargach na kolejne zadania drogowe, które miały być realizowane jeszcze w tym roku.