logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W ramach ECC – w ten weekend do Nakła nad Notecią
Trwa rywalizacja europejskich miast w ramach European Cycling Challenge. W ten weekend drużyna Metropolii Bydgoszcz zaprasza wszystkich miłośników rowerowych wycieczek na wspólny przejazd do Nakła nad Notecią.


Przypomnijmy, że Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) – ECC 2017 to wyzwanie między europejskimi miastami – zwycięzcą rywalizacji jest miasto, którego zespół „wykręci” największą liczbę kilometrów. Rywalizujemy przez cały maj – za zgodą organizatorów – jako Metropolia Bydgoszcz, co oznacza, ze kilometry dla naszej drużyny mogą wykręcać nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy, ale również gmin i powiatów wchodzących w skald Stowarzyszenia MB. Wszystkie informacje o naszym udziale w ECC na stronie bydgoszcznarowery.pl.

W najbliższą sobotę, 20 maja, w ramach ECC odwiedzamy Nakło nad Notecią. Tradycyjnie ruszamy sprzed ratusza na Starym Rynku, o godzinie 10.00. Nie obowiązują zapisy, po prostu zapraszamy wszystkich na wspólny przejazd. Jedziemy odwiedzić nową marinę, gdzie będzie czekał na nas wspólny grill. Przejazd zorganizowany będzie w jednej grupie, dystans do pokonania wynosi około 35 km w jedną stronę. Dodatkowe informacje o przejeździe znajdziecie w wydarzeniu na fb.

W niedzielę natomiast, 21 maja, kolejny bezpłatny, otwarty trening kolarski z ekipą Bydgoszcz Cycling Challenge. Początek o godzinie 10.00, również na parkingu pod ratuszem. Szczegóły na portalu społecznościowym.

To kolejny aktywny weekend w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. Drużyna Metropolii Bydgoszcz od pierwszych dni utrzymuje się na podium w klasyfikacji zajmując 3. miejsce spośród 52 startujących drużyn.

Oprócz organizowanych przez nas wspólnych przejazdów, odbywają się rowerowe imprezy w gminach należących do Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. 20 maja (Sobota) w Sicienku organizowany jest XI Rajd Rowerowy „Na dwóch kołach po drogach i bezdrożach”, natomiast 21 maja w Osielski – VI Rodzinny Rajd Rowerowy. Organizatorzy obu imprez będą zapraszać uczestników do wspólnego kręcenia kilometrów w ramach ECC 2017.

Warto wiedzieć:

Na tych, którzy „wykręcą” dla Bydgoszczy najlepsze wyniki, czekają nagrody. Do włączenia się w rywalizację zachęcamy szkoły, zakłady prasy, media oraz poszczególne gminy zrzeszone w Metropolii Bydgoszcz (miasto Bydgoszcz zostało wyłączone z rywalizacji w tej kategorii).