logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W Budowlance uczą zawodu i życia
Zespół Szkół Budowlanych od ponad pół wieku uczy zawodów z branży budowlanej. Uczniowie stale podnoszą swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w wielu projektach. W dniach 18-19 czerwca odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie z branży posadzkarskiej, w której udział wezmą najlepsze firmy instalacyjne w kraju.


Budowlanka łączy w sobie Technikum Budowlane oraz Zasadniczą Szkołę Zawodową. W czteroletnim cyklu szkolenia kształci w zawodach: technik renowacji elementów architektury, technik budownictwa, technik drogownictwa i technik geodeta. W trzyletniej zawodówce fach w ręku znajdą murarze, tynkarze, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych. Zespół Szkół Budowlanych mieszczący się przy ul. Pestalozziego jest największą szkołą budowlaną w regionie.
 
Uczniowie tej szkoły niejednokrotnie zajmowali wiodące miejsca w olimpiadach branżowych. Szkoła uzyskała także tytuł „Złotej Tarczy” w Rankingu Perspektyw z 2015 roku. W opublikowanym Rankingu „Potrzeby rynku pracy naszą misją” bydgoska budowlanka okazała się najlepszą szkołą w kategorii techników i zawodówek.
 
Szkoła od wielu lat otwiera się na wiele innowacyjnych projektów, tj. Zawodowe horyzonty, Bydgoskie Granty Oświatowe, ogólnopolski projekt Junkers, Projekt z klasą, czy Kultura Bezpieczeństwa. Uczniowie chętnie uczestniczą w stażach w ramach projektu Erasmus+.

Warto przypomnieć, jak wiele dobrego robią uczniowie z Budowlanki. Wolontariusze zostali w maju br. wyróżnieni przez prezydenta miasta Rafała Bruskiego w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”.  Laureatami w kategorii grupowej został Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, za pomoc w remontach potrzebującym po pożarach.
 
W drugiej połowie czerwca Budowlanka będzie organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia z branży posadzkarskiej. Podczas wydarzenia odbędą się VI Mistrzostwa Polski w montażu wykładzin.  Specjalnie na tę imprezę przyjadą do naszego miasta firmy instalacyjne, firmy handlowe, montażyści, projektanci, architekci, którzy przedstawią nowości w branży posadzkarskiej oraz najnowsze technologie. Najlepsze firmy instalacyjne w kraju zaprezentują pokazy związane z praktyczną nauką zawodu. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad architektonicznych oraz konsultacji z rzeczoznawcami. Mistrzostwa odbędą się 18-19 czerwca w Zespole Szkół Budowlanych. Wstęp jest wolny!