logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Urban Arts – wystawa sztuki ulicznej w Bydgoskim Centrum Sztuki
Obrazy artystów tworzących wielkoformatowe murale w przestrzeni naszego miasta zostaną zaprezentowane na wystawie „Urban Arts” w Bydgoskim Centrum Sztuki. Wernisaż zaplanowano na sobotę 15 lipca.


Na wernisażu wystawy sztuki ulicznej „Urban Arts” zaprezentowane zostaną obrazy czterech artystów, tworzących w tym roku wielkoformatowe murale w ramach „Bite-Art Festival”. Adam Kłodziński i Sebastian Tkaczyk wykonali mural przy ul. Toruńskiej. Drugi powstał na budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy WSG, a jego autorami byli Bartek Bujanowski i Bartek Świątecki.

Cała czwórka zaczynała swoje twórcze przygody od projektów graffiti. Obecnie są cenionymi muralistami, a ich obrazy wystawiane są w galeriach na całym świecie. To, co kiedyś przypisywane było ulicy, dziś z wielkim powodzeniem funkcjonuje na światowym rynku sztuki.

Wystawa sztuki ulicznej „Urban Arts”, wernisaż odbędzie się w sobotę 15 lipca o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 6 sierpnia.

Prezentowani artyści:


Adam"Soap"Kłodziński urodzony 25.07.1981 roku w Bydgoszczy. Artysta działający w środowisku "Graffiti" i "Street Artu" od 1996 roku. Jego prace są bardzo rozpoznawalne w  Polsce jak i Europie. Przez wiele lat zamieszkiwał na terenie Anglii gdzie odniósł duży sukces w tamtejszych galeriach "Street Artowych". Od wielu lat działający w duecie z Sebastianem "Setka" Tkaczykiem współzałożyciel grupy "Sick Crew".


Sebastian 'Setka' Tkaczyk urodził się w 1983 roku w Bydgoszczy. Absolwent Akademii Sztuk pięknych w Gdańsku. Zajmuje się artystycznym malowaniem na ścianach, pojazdach, blachach, płótnach oraz innych powierzchniach wszelakiej maści. Pod koniec szkoły podstawowej zafascynowała go kultura hip hop, co zaowocowało miłością do graffiti i miało największy wpływ na jego życie artystyczne. Do dziś ściany i duże formaty to jego ulubione pole działania. Połączenie farby w sprayu z tradycyjnymi technikami oraz
uzupełnienie ich o aerograf dało mu zupełnie nowe możliwości.

Bartek ‘MrPainOne’ Bujanowski urodził się w 1983 roku. Pierwsze kroki w graffiti stawiał już w 1998. Zaczynał od szkicowania swojego „nicka” w prostym, jasnym stylu. Tak powstała jego pasja Gdy nie malował próbował swoich sił jako grafik komputerowy, co stało się jego głównym zajęciem. Twórczość Soap’a na trwałe zmieniła zainteresowanie młodego artysty. W 2005 roku podjął pierwsze próby tworząc nowe prace aerografem. Odtąd specjalizuje się przede wszystkim w airbrushingu. Jego prace wykonywane są na różnorodnym podłożu od ścian wewnątrz budynków po murale wielkoformatowe w przestrzeni miejskiej i grafiki na motocyklach. Od 2008 roku prowadzi również warsztaty z dziećmi i młodzieżą z graffiti oraz z aerografu.

Bartek 'Pener' Świątecki-  od 1996 roku związany ze sceną graffiti i street-artem. W 2006 ukończył malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Tworzy obrazy, murale, graffiti i instalacje. Pracuje jako nauczyciel malarstwa w szkole średniej - plastycznej. Jego prace to mieszanka abstrakcji i tradycyjnego graffiti, sztuki wysokiej i tak zwanej kultury „młodych”. W swoich pracach posługuje się nieregularnymi, geometrycznymi formami. W obszarze jego zainteresowań znajdują się kształty, formy, a także rytm kolorów.