logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Uratowali życie babci i wnuczce – zostali nagrodzeni
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz komendant policji nagrodzili dwoje nastolatków, Franciszka Domanowskiego i Lenę Hryniewicz. Młodzi ludzie uratowali tonące w Brdzie kobietę i jej 3-letnią wnuczkę.


Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia br. 46-letnia kobieta i jej 3-letnia wnuczka szły nabrzeżem Brdy. W pewnym momencie dziewczynka znalazło się zbyt blisko krawędzi chodnika. Babcia, podchodząc do dziecka, straciła równowagę i obie wpadły do rzeki. Całe zajście widziało dwoje nastolatków. 17-latek bez wahania wskoczył do Brdy i wyciągnął poszkodowane na brzeg. W tym czasie towarzysząca mu koleżanka zadzwoniła na policję. Na miejsce wezwany został też zespół ratownictwa medycznego.

Kobiecie i dziewczynce nic poważnego się nie stało. Jednak, gdyby nie odwaga i zdecydowane działania młodych ludzi, mogło dojść do tragedii. Ich postawę postanowiły nagrodzić władze miasta oraz policja. Prezydent Rafał Bruski przyznał 17-latkowi nagrodę finansową, jego koleżanka otrzymała nagrodę rzeczową. Oboje z rąk prezydenta odebrali również zestawy miejskich upominków. Jak podkreślił prezydent, młodzi ludzie wykazali się odwagą i zdecydowaniem. – Warto promować takie postawy – dodał Rafał Bruski, dziękują jednocześnie obojgu.

Franciszek otrzymał też medal od policji. Gratulacje młodym ludziom złożyli komendant wojewódzki policji insp. Paweł Spychała oraz komendant miejski – insp. Sławomir Kosiński.