logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ulica Gersona z twardą nawierzchnią
Trwają przygotowania do budowy odcinka ulicy W. Gersona na Górzyskowie. Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.


Przygotowany wcześniej projekt zakłada w pierwszej kolejności budowę jednojezdniowej ulicy szerokości 5 metrów  długości około 150 m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Jej początek zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z ul. Grobla. Od strony istniejącej zabudowy jednorodzinnej zaplanowano oddzielony od jezdni pasem zieleni chodnik o szerokości 1,5 metra. Ponadto projekt zakłada budowę 3 zatok postojowych, zjazdów publicznych, zjazdów indywidualnych, dojść do posesji, progu zwalniającego i elementów odwodnienia ulicy oraz uporządkowanie przyległych terenów zielonych przez wykonanie trawników.

Pomysł budowy utwardzonej ulicy w tej części osiedla zdobył największą liczbę głosów w trakcie głosowań na Bydgoski Budżet Obywatelski. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy 150-metrowego odcinka drogi. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 2 miesięcy. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena i gwarancja.

Warto wiedzieć

Zgłoszone przez mieszkańców projekty wtegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.