logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Trasa Uniwersytecka II. Mamy 30 milionów dofinansowania. Raport nr 8
W czwartek (31 sierpnia) podpisana została umowa na dofinansowanie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Bydgoszcz pozyskała na tę inwestycję 30 mln zł. Trwają zaawansowane prace budowlane.


Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 36 mln zł. Bydgoszcz starała się o pozyskanie maksymalnego, 85-procentowego  wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego.  W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa gwarantująca dofinansowanie unijne w kwocie ponad  30 mln zł.

Inwestycja zdecydowanie ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe. Nad ul. Jana Pawła II budowany jest już wiadukt. Trwają roboty związane z przygotowaniem jego fundamentów. Zaawansowane prace toczą się też przy skrzyżowaniu z Magnuszewską, które zmienia się w rondo. Zdecydowanie poprawi ono bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Poza tym łatwiej będzie wjechać na ul. Glinki z podporządkowanych do tej pory ulic Magnuszewskiej i Rozłogi. Na rondzie gotowa jest podbudowa, a jego zarys wyznaczają krawężniki. Wykonano też część prac brukarskich. Nowa jezdnia powstaje też na ul. Glinki na odcinku od Magnuszewskiej do Boya-Żeleńskiego. Prace ziemne prowadzone są  dalej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Ujejskiego.

Kierowcom przypominamy o zmienionej organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z Glinkami. Pasy ruchu wyznacza tymczasowe żółte oznakowanie. Warto w tym miejscu zachować szczególną ostrożność.