logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Trasa Uniwersytecka II. Bezpieczna ul. Glinki. Raport nr 15
W środę (27 czerwca) udostępniony dla ruchu zostanie odcinek ulicy Glinki od Zelwerowicza do Boya-Żeleńskiego wraz ze skrzyżowaniem. Kolejnym etapem prac będzie przebudowa skrzyżowania z ul. Cmentarną.


W ostatnich dniach firma Kobylarnia S.A. realizowała m.in. prace związane z układaniem nawierzchni. Są one prowadzone na odcinku od ul. Boya-Żeleńskiego do Zelwerowicza. Zakończenie tego etapu prac planowane jest w środę w przyszłym tygodniu. Pierwsze warstwy bitumiczne są również układane na odcinku od Boya-Żeleńskiego do Cmentarnej.
Wcześniej oddano do użytku odcinek od ul. Zelwerowicza do ul. Dąbrowa wraz z nowym rondem, które połączyło ulicę Glinki z Magnuszewską, Gniewkowską i Rozłogi.  Dla ruchu docelowego w lipcu  planowane jest otwarcie  ronda na połączeniu ulic Ujejskiego i Karpackiej. Kolejnym etapem prac  będzie przebudowa skrzyżowania z ul. Cmentarną i dalsze prace nad łącznicą spinającą al. Jana Pawła II z ul. Glinki.

Przebudowana ul. Glinki stanie się zdecydowanie bezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu. Jezdnia została poszerzona, zaprojektowana przy nich nowe chodniki, drogę rowerową, dodatkowe pasy do skrętu w ulice podporządkowane, oświetlenie i odwodnienie. Piesi będą korzystać z przejść z azylami (wysepkami rozdzielającymi pasy ruchu), które pozwolą na dwuetapowe przekraczanie jezdni. Na wysokości Komuny Paryskiej zbudowano zatoki autobusowe. Po północnej stronie ulicy zaprojektowano również nowe parkingi. Dzięki nim łatwiej będzie znaleźć  miejsce postojowe przy pobliskich blokach.

Inwestycja jest warta 27 mln zł. Kompletna Trasa Uniwersytecka zdecydowanie ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.