logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Tereny nadwiślańskie z nowoczesną zabudową
Nieużytkowane tereny pomiędzy ulicami Wyzwolenia i gen. T. "Bora"Komorowskiego po wybudowaniu z linii tramwajowej do Fordonu wypełniane są zabudową. Kolejni inwestorzy przygotowują się do realizacji swoich projektów.


Wzdłuż ul. Andersa trwa budowa mini-osiedla, które tworzyć będą  4 budynki. Obecnie wznoszona jest konstrukcja pierwszego bloku. W pierwszym etapie powstaną dwa 4-kondygnacyjne bloki z białą elewacją. W każdym z  nich zaprojektowano 20 mieszkań.

W najniższej kondygnacji budynków znajdą się hale garażowe. Warto podkreślić, że część miejsc postojowych będzie dedykowano coraz popularniejszym samochodom elektrycznym. Zaprojektowano również wspólne pralnie i suszarnie, która mają być wyposażone w nowoczesny sprzęt. To duże ułatwienie szczególnie dla osób wynajmujących lokale. Pomiędzy  budynkami zaaranżowany zostanie  skwer z placem zabaw W drugim etapie powstać mają kolejne 2 bloki, ale liczące więcej kondygnacji. Inwestorem jest firma "Ebud Dom"

W sąsiedztwie tego osiedla przygotowywane są kolejne inwestycje. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje budowę szeregowców w rejonie ul. Gieryna i Andersa. Wcześniej powstało osiedle złożone z 5 bloków przy ul. Gryfa Pomorskiego. Ostatni budynek został ukończony w grudniu ubiegłego roku.

Poza tym wielorodzinny budynek  pomiędzy ulicami Andersa i Wyzwolenia zamierza realizować firma „Budstol”. Inwestycjom na Terenach Nadwiślańskich sprzyjają działania podejmowane przez miasto. Dzięki budowie linii tramwajowej do Fordonu podróż komunikacją miejską do centrum zajmuje około 30 minut. W tym roku zakończy się też budowa nowoczesnej szkoły podstawowej, do której uczęszczać będą uczniowie z Terenów Nadwiślańskich.
Fot . Materiały inwestorów