logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Teatralne emocje dla najmłodszych
To będzie bajka o prawdziwej przyjaźni – Teatr Władca Lalek zaprezentuje spektakl pt. „Chatka zajączka”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 16 lipca w amfiteatrze przy ul. Mostowej.


Coniedzielne, plenerowe spektakle dla dzieci to wakacyjna propozycja Miejskiego Centrum Kultury. W ten weekend w ramach „Przystani Teatr” w bydgoskim amfiteatrze przy ul. Mostowej przed najmłodszą publicznością zaprezentuje się Teatr Władca Lalek. Pokażą „Chatkę zajączka” – bajkę pełną emocji i wzruszeń adresowaną dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Bohaterem bajki jest Zajączek, który spotyka na swej drodze bezwzględną i przebiegłą Lisiczką, przez którą popada w tarapaty. W jego obronie stanęli Pies i Kogut. Spektakl ilustruje popularne przysłowie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Akcja toczy się wartko, budzi wyobraźnię dzieci, uczy rozróżniać dobro od zła i cenić przyjaźń. Zabawne dialogi mieszają się z piosenkami, które uatrakcyjniają spektakl.

„Chatka zajączka”: reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka, scenografia i scenariusz: Juri Michalov, teksty piosenek: Przemysław Laskowski, obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Ada Paprocka, Łukasz Makowski

Niedziela 16 lipca, godz. 17.00, amfiteatr przy ul. Mostowej , wstęp wolny.

Czas trwania spektaklu 40 minut.