logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Szkoła z własną energią ze słońca
Przygotowujemy się do kompleksowej termomodernizacji kolejnej szkoły. Ogłoszony został przetarg na prace budowlane w Zespole Szkół nr 23 na Miedzyniu.


Budynek mieści się przy ul. Nakielskiej 273. Składa się z trzech segmentów: budynku głównego, segmentu dydaktycznego oraz hali sportowej. Główne wejście zlokalizowane jest od strony ul. Nakielskiej. Główna część budynku liczy dwie kondygnacje i jest podpiwniczona. Cała powierzchnia użytkowa szkoły to blisko 3 tysiące metrów kwadratowych.Stan techniczny budynku został  oceniany jest jako dobry, ale notowane są znaczące straty ciepła. Stąd decyzja o termomodernizacji obiektu.
 Zaprojektowano między innymi ocieplenie ścian, wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej, prace przy izolacjach, remont instalacji elektrycznej i sanitarnych. Modernizowana będzie część oświetlenia zewnętrznego i instalacja odgromowa. Na dachu montowana  będzie instalacja fotowoltaiczna (56 ogniw). Wytworzona energii elektryczna będzie wykorzystywana na potrzeby budynku.
Na koniec budynek zyska estetyczną elewację w biało-szarej kolorystyce. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w przyszłe wakacje.  

Na inwestycje związane z termomodernizacją szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej  pozyskujemy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). W ciągu najbliższych 2 lat Bydgoszcz na ten cel zamierza wydać ponad 100 mln złotych. Prace zostały zaplanowane w 27 budynkach w 25 placówkach oświatowych.