logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Szkoła w Fordonie. Nowoczesny sprzęt. Raport nr 11
Trwają prace wykończeniowe przy nowej szkole podstawowej w Fordonie. Placówka będzie też wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy. We wrześniu zaczną do niej uczęszczać uczniowie z osiedla Terenów Nadwiślańskich.


Budowa nowej szkoły w Fordonie to jedna z największych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy. Kosztuje blisko 43 mln zł. Dzięki tej placówce uczniowie z północno-wschodniej części Fordonu będą w komfortowych warunkach zdobywać wiedzę. Obecnie intensywne prace są prowadzone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. W środku podwieszono już sufity, a w klasach i na holach ułożono wykładziny. Instalowane jest także oświetlenie. Wkrótce zacznie się wyposażanie łazienek oraz pomieszczeń gospodarczych w niezbędną armaturę. Wykonywana jest elewacja nowej placówki. Poza tym trwa zagospodarowywanie terenów zielonych. Do nowej szkoły został też zamówiony nowoczesny sprzęt komputerowy.

Wraz ze szkołą powstaje przedszkole i pełnowymiarowa hala sportowa. W zakres inwestycji wchodzi budowa nowoczesnego boiska i placów zabaw.  Cały teren pod nowy kompleks edukacyjny ma powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych. Zlokalizowany jest pomiędzy ulicami W. Bortnowskiego, T. „Bora” Komorowskiego i F. Kiedrowskiego. Projektowane zagospodarowanie terenu uwzględnia rezerwę pod ewentualną  budowę krytego basenu.W środę (14 czerwca) z postępami prac na budowie zapoznawała się  zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz. – Będzie to najnowocześniejsza placówka nie tylko w Bydgoszczy, ale w całym województwie. Budowa tej szkoły to jeden z elementów wdrażanej przez miasto strategii. Zależy nam na, by najmłodsi mieszkańcy mogli zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach. Cały czas w porozumieniu z pracodawcami staramy się też kształtować edukacyjną ofertę dostosowaną do rynku pracy. Najniższy poziom bezrobocia w całym województwie  pokazuje, że obraliśmy właściwy kierunek – podkreśla wiceprezydent Bydgoszczy.Szkoła w liczbach

- Liczba oddziałów szkolnych – 28 (ok. 700 dzieci)
- Liczba oddziałów przedszkolnych – 8 (max 200 dzieci)
- Wartość inwestycji – 43 mln zł