logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Świętuj 5. urodziny Kina Orzeł
Kino „Orzeł” w Miejskim Centrum Kultury obchodzi 5 urodziny. Z tej okazji zaprasza kinomaniaków na filmową ucztę. Będzie oscarowy „Moonlight”, „Lion. Droga do domu” i „Pokot” Agnieszki Holland.


Świętowanie 5. urodzin trwać będzie w Kinie Orzeł aż trzy dni: od czwartku 16 marca aż do soboty będzie można zobaczyć jedne z najlepszych kinowych produkcji ostatniego roku. Na pierwszy ogień kino przy MCK-u serwuje oscarowy „Moonlight” (reż. Barry Jenkins”). To ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie – głównym bohaterem obrazu jest dorastający ubogi chłopiec w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami.

Widzowie obejrzą także obraz ”Lion. Droga do domu”- film zainspirowany prawdziwą historią pięcioletniego chłopca, który gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako dorosły mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Oprócz tego w ramach urodzin zobaczyć będzie można najnowszy film Agnieszki Holland pt. „Pokot” inspirowany powieścią Olgi Tokarczuk.

W ramach 5. urodzin Kino Orzeł zaprasza także na specjalny pokaz improwizacji teatralnej inspirowany fragmentami filmów. Teatr „wymyWammy” wykreuje nowe, alternatywne wersje znanych z filmów historii.

 

Program 5. urodzin Kina Orzeł

16 marca, czwartek:
-  godz. 15.15: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
- godz. 17.00: „Moonlight”
- godz. 20.00 „wymyWammy kocha kino” (komediowy spektakl inspirowany kinematografią)
17 marca, piątek:
- godz. 16: „Lion. Droga do domu”
- godz. 18.30: „Pod opieką wiecznego słońca”
- godz. 21.00: „Tutaj”
18 marca, sobota:
- godz. 12: Małe Animocje
- godz. 15: „Pokot”
- godz. 17.30: „Jackie”
- godz. 20.00 : „Knives out”

Więcej szczegółów na WWW.mck-bydgoszcz.pl. Bilety na seanse do kupienia w kasie MCK-u (11/14 zł).