logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Święto Starego Fordonu za nami
Inscenizacje historyczne, jarmark, koncert zespołu Red Lips i kabaret Formacja Chatelet. Przez cały weekend (9-10 czerwca) odbywała się IV edycja Święta Starego Fordonu.


Święto Starego Fordonu, chociaż jest jedną z najmłodszych bydgoskich imprez, od pierwszej edycji gromadzi tysiące bydgoszczan i turystów. Tegoroczne święto odbyło się w dniach 9-10 czerwca. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Red Lips, a w niedzielę wystąpił znany kabaret Formacja Chatelet.  

Odbyły się także dwie duże inscenizacje historyczne, które zawsze budzą największe zainteresowanie. Tym razem odtworzone zostały średniowieczne bitwy. Ponadto odbyła się inscenizacja procesu czarownic.

Wzorem ubiegłych lat zorganizowany został duży jarmark na ul. Bydgoskiej. W programie znalazły się m.in. takie atrakcje jak festyn rodzinny, koncerty, konkursy, wystawa modeli czy rejs statkiem po Wiśle.

Organizatorem Święta Starego Fordonu jest Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. Organizatorów wspiera m.in. Miasto Bydgoszcz.

Warto wiedzieć
Podczas III Bydgoskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych  Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu odebrało wyróżnienie przyznane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego za najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2017 „Przechodzący przez rzekę”. Wyróżnienie dotyczyło organizowanego przez stowarzyszenie Święta Starego Fordonu, oraz za proobywatelską postawę i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. W tym roku stowarzyszenie pozyskało 30 tysięcy złotych miejskiego dofinansowania w konkursie wniosków promocyjnych „Bydgoszcz. Dzieje się”. Pomogło to w organizacji wydarzenia.