logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Stylowe oświetlenie na Warmińskiego
Kończy się wymiana oświetlenia na ulicy Warmińskiego. Stanęły przy niej stylowe latarnie - tak zwane bydgoskie pastorały. Razem z tym zadaniem modernizowana jest również część chodników.


Stare lampy  na tak zwanych „przewieszkach”  (stalowych linach rozciągniętych pomiędzy budynkami) zastąpione zostały  przez stylowe słupy w formie bydgoskich pastorałów z energooszczędnymi oprawami. Prace są już na finiszu. Ich koszt to ponad 400 tysięcy złotych.  Oświetlenie tego typu w ubiegłym roku zamontowaliśmy również wzdłuż ul. Obrońców Bydgoszczy oraz południowej części ul. Warmińskiego. Obecnie zleciliśmy jeszcze  wymianę nawierzchni chodników po zachodniej stronie ulicy od Obrońców Bydgoszczy do Dworcowej.

Warto dodać, że w poprzednich latach zrealizowano szereg innych zadań poprawiających wizerunek tej części Śródmieścia. Zrewitalizowana została ulica Dworcowa. Podjęliśmy też szereg działań związanych z podniesieniem estetyki budynków (dotacje konserwatorskie, decyzje nakazowe nadzoru budowlanego, interwencje plastyka). Miejskie wsparcie trafiła m.in. do właścicieli kamienic przy Dworcowej 19 i Obrońców Bydgoszczy 6). Do mieszkaniowych inwestycji przygotowują się też nowi właściciele działek po „Befanie” i „Jutrzence”.