logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Środa w Bydgoszczy
W środę...

Dziś w Bydgoszczy.

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Marka Wróbla „W kolorze” (10.00, galeria Wspólna) oraz seanse filmowe: „Creative Control” reż. Benjamin Dickinson (16.00, 18.00) i „Paterson” reż. Jim Jarmusch (20.00), a także wernisaż Wioli Ujazdowskiej „Z daleka; spoza czasu, z pustkowia”(18.00).

Pałac Młodzieży przyjmuje zapisy na półkolonie zimowe dzieci w wieku od 7 do 12. roku życia. Pierwszy turnus zaplanowano w dniach 30 stycznia – 3 lutego, drugi od 6 do 10 lutego – koszt jednego turnusu wynosi 200 zł. Zapisy w godz. 7.00-16.00 w pok. 107 (I piętro) Pałacu Młodzieży.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie pasjonatów języka niemieckiego „Deutsch mit Spaß” (18.00).

W Operze Nova sprzedaż on-line biletów na spektakle zaplanowane w pierwszym kwartale br. Repertuar na stronie internetowej Opery, ponadto dziś gościnnie Piwnica pod Baranami z koncertem kolęd i pastorałek „Dla miasta i świata” – organizator Impresariat Adria (19.00).

Muzeum Wodociągów – Galeria Wieży Ciśnień zaprasza do 6 stycznia do zwiedzania wystawy interdyscyplinarnej „Opowieści wigilijne”.

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wystawa „Jerzy Giedroyc i jego dzieło. Dorobek biblioteki KULTURY”, którą można zwiedzać do 13 stycznia oraz wystawa plakatów Joanny  Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka czynna do 8 stycznia. Od dziś do 21 lutego Instytut Fizyki zaprasza na interaktywną wystawę edukacyjną „Świat zmysłów”, która jest prezentowana w budynku Instytutu przy placu Weyssenhoffa 11, sala 13 (parter), czas zwiedzania (lekcja wystawowa) 60-75 minut. W tygodniu wyłącznie dla grup zorganizowanych – konieczna rezerwacja, w soboty – dzień dla osób indywidualnych.

Galeria Miejska bwa zaprasza na wystawę zdjęć znakomitej aktorki, Jessiki Lange „Unseen” – ekspozycja prezentowana będzie do 29 stycznia i jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji festiwalu Camerimage, ponadto w Galerii bwa wystawa malarstwa Magdaleny Solich, która do 12 stycznia przyszłego roku czynna będzie w Galerii Brda przy ul. Dworcowej 94, natomiast w Galerii Kantorek wystawa pokonkursowa „Sąsiedzi” (w małym formacie), którą można zwiedzać do 14 stycznia.

Do 12 stycznia w Muzeum Fotografii prezentowana będzie wystawa Regional Press Photo 2016.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do zwiedzenia wystawy „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety” w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej – prezentowana będzie do 26 lutego. Z kolei w budynku Zbiorów Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej (ul. Mennica 2) do 12 lutego prezentowana jest ekspozycja „Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle źródeł archeologicznych”, natomiast w Exploseum (ul. Alfreda Nobla) do 31 marca druga edycja popularnej wystawy „Oldtimery – motocykle XX  wieku”.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- w związku z przebudową estakady na ul. Wojska Polskiego – szczegóły TUTAJ,
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Z powodu prac na sieci wodociągowej wody w kranach zabraknie dziś w godz. 8.00-16.00 przy ul. Toruńskiej (od Kieleckiej do Toruńskiej 300).

Planowane przerwy w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea)
- w godz. 8.30-11.30 w rejonie ulic: Śląska 18, 20, Łokietka 22-44, Siemiradzkiego 5-12, Długosza 7, 9-19.

Zachmurzenie duże z opadami śniegu, temperatura maksymalna 3 stopnie Celsjusza.