logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sprzęt dla szpitali wyprodukują w BPPT
Zajrzeliśmy na kolejny plac budowy w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Przy ul. Bydgoskich Przemysłowców powstaje nowa siedziba firmy Tech-Med.


Zakład Techniki Medycznej Tech-Med to polski producent specjalistycznego sprzętu i wyposażenia medycznego. Od 20 lat dostarcza produkty do szpitali i innych placówek medycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą (m.in. Afryka, Ameryka, Europa). Firma stworzyła linię produktów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zapewnia też pełen serwis usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych dla wyrobów marki własnej. Spółka zatrudnia 44 osoby.

Nowa hala w BPPT wraz z częścią administracyjno-socjalną będzie miała około 2000 metrów kwadratowych. Gotowa jest konstrukcja hali i budynku administracyjno-socjalnego. Trwają prace przy stolarce i niezbędnych instalacjach. Inwestor zakłada, że jego produkty zaczną powstawać pod nowym adresem jesienią.

Warto wiedzieć:
Bydgoszcz jest miastem z najniższym bezrobociem w całym regionie. Wynosi ono obecnie 3,5 procent (w regionie  to ponad 8 procent). Na terenie Bydgoszczy realizowanych jest szereg kolejnych inwestycji, które wiążą się z powstaniem nowych miejsc pracy. Z myślą o kolejnych inwestorach BPPT zdecydował się na budowę nowoczesnego centrum demonstracyjnego z laboratoriami, warsztatami i biurami dedykowanego bydgoskim przedsiębiorcom. By ułatwić kolejnym osobom podjęcie pracy na tym obszarze zbudowane zostanie również nowoczesne przedszkole. Poza tym przygotowywane są zadania związane z jeszcze lepszym skomunikowaniem tego obszaru z  głównymi drogami (połączenie z Nowotoruńską, projektowaną trasą ekspresową S10 i remonty ulic).