logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Mariuszem Szczygłem – dziennikarzem, reportażystą, autorem bestsellerowych książek. Spotkanie odbędzie się 14 września w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki


Mariusz Szczygieł od ponad 20 lat współpracuje z „Gazetą Wyborczą”. Wydany w 2006 roku zbiór reportaży poświęconych Czechom zatytułowany „Gottland” przyniósł mu w 2007 roku Nagrodę im. Beaty Pawlak, a w 2009 roku - nagrodę literacką Parlamentu Europejskiego – European Book Prize. Był trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE aż w 2019 roku został jej laureatem za książkę „Nie ma”. Jest autorem antologii polskiego reportażu po 1989 r., noszącej tytuł „20. 20 lat nowej Polski w reportażach wg Mariusza Szczygła” oraz dwutomowej antologii „100/XX”, zawierającej 100 najważniejszych, wg niego, reportaży polskich XX wieku. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, a w 2013 roku w konkursie Grand Press został Dziennikarzem Roku.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Osobisty przewodnik po Pradze”, której premiera miała miejsce w maju 2020 roku. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wypożyczalni Głównej przy Starym Rynku. Pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 18:00.