logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sportowcy na fotografiach
Fotografie sportowców, którzy brali udział w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii można już oglądać na wystawie. W środę 11 kwietnia otwarto ekspozycję „Pragnę zwyciężać” w gmachu dworca PKP w Bydgoszczy.


Na wystawę składają się 30 wielkoformatowe plansze z fotografiami, które są autorskim zapisem zmagań polskich sportowców na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii w marcu 2017 roku. Autorem wszystkich fotografii jest Adam Nurkiewicz, fotograf-artysta, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej. Od 15 lat fotograf zawodów Olimpiad Specjalnych, towarzyszył z obiektywem sportowcom m.in. podczas igrzysk światowych w Irlandii, Japonii, Chinach, Grecji, Korei Płd., USA i Austrii.


Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii to największe sportowe wydarzenie na świecie w 2017 roku. W Igrzyskach wzięło udział ponad 2,7 tysiąca sportowców ze 107 krajów świata, wspieranych przez 1,1 tysiąca trenerów i członków sztabów medycznych oraz ponad 3 tysiące wolontariuszy.

W skład 62-osobowej Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych weszło 46 zawodników, którzy w dniach 18 - 24 marca startowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym.

Efektem ich zmagań jest 39 medali: 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych.

Wystawę można oglądać w gmachu dworca PKP na poziomie -1 (koło księgarni).