logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Spacerowali nad lustrem rzeki…
… a najszybszym okazał się ponownie Danny Mensik z Czech. Spacerek na linie zawieszonej nad lustrem rzeki zajął mu nieco ponad 18 s. Po raz czwarty w centrum miasta odbyły się zawody w przechodzeniu przez rzekę – Slackline Games Bydgoszcz.


W zawodach wzięło udział ośmiu zawodników, którzy rywalizowali w systemie pucharowym. Na liście startowej byli reprezentanci m.in. Czech, Stanów Zjednoczonych i Estonii oraz Polski. Ostatecznie na podium stanęli: Danny Mensik (czas 18.03), Petr Vorisek (18.75) i Kuba Baldych (24.69).

Zawodom towarzyszyły warsztaty dla dzieci. Najmłodsi mogli ćwiczyć w sąsiedztwie spichrza przy ul. Podwale – oczywiście asekurowani przez instruktora lub rodzica – na linie zawieszonej na wysokości 30 cm, dodatkowo pod nimi rozłożona była specjalna mata.

Jak zawsze, mistrzostwa w przechodzeniu przez rzekę oglądało wielu mieszkańców i turystów. Trudno było spacerując po Starym Mieście nie zatrzymać się i nie podziwiać takich wyczynów. Widzowie oklaskami nagradzali odwagę śmiałków.

Dzień wcześniej, w sobotę, 17 czerwca, w Wakeparku w Myślęcinku, odbył się swego rodzaju wstęp do imprezy, czyli Trickline Championship. Zmagania odbywały się na nisko zawieszonej taśmie, a w ramach wydarzenia przeprowadzono finał Pucharu Polski.

Organizatorem obu imprez było Biuro HEROLD. Dotacja z budżetu Bydgoszczy została przyznana w ramach konkursu na imprezy promocyjne.