logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Śmiałkowie będą spacerować ponad rzeką
W tę niedzielę, 18 czerwca, zapraszamy na czwartą edycję Mistrzostw Świata w Przechodzeniu przez Rzekę – Slackline Games Bydgoszcz. Odważnych zawodników będzie można – jak zwykle – podziwiać w okolicach ul. Mostowej.


W centrum Bydgoszczy, nad lustrem wody, najlepsi linoskoczkowie świata walczyć będą o mistrzowski tytuł. Początek o godz. 16.00. W zawodach weźmie udział ośmiu zawodników; rywalizować będą w systemie pucharowym. Będzie niezwyciężony do tej pory w bydgoskich zawodach Czech Danny Mensik. Polskę reprezentować będzie Filip Oleksik. Poza nimi przyjadą zawodnicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Estonii.

Zawodom towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci. Najmłodsi będą mogli ćwiczyć – oczywiście asekurowani przez instruktora lub rodzica – na linie zawieszonej na wysokości 30 cm. Wstęp na zawody oraz warsztaty bezpłatny.

Dzień wcześniej, bo w sobotę, 17 czerwca, w Wakeparku w Myślęcinku przygrywka do zawodów, czyli impreza Trickline Championship. Tutaj zmagania odbywają się na nisko zawieszonej taśmie. Początek o godz. 10.00, a na godz. 14.00 zaplanowano finał Pucharu Polski.

Organizatorem obu imprez jest Biuro HEROLD. Dotacja z budżetu Bydgoszczy została przyznana w ramach konkursu na imprezy promocyjne.