logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Seniorzy rozmawiali o budżecie obywatelskim
9 maja (środa) odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań informacyjnych dotyczących Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkania mają zachęcić mieszkańców do partycypacji społecznej i współdecydowania o osiedlowych przedsięwzięciach.


Na spotkaniu zostały przedstawione możliwości zgłaszania pomysłów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i przykłady inwestycji dedykowanych seniorom w ramach BBO.

W tegorocznej edycji budżetu zgłoszono już blisko 100 projektów. Podczas spotkania pojawiły się zupełnie nowe, interesujące propozycje, które zaproponowali uczestnicy. Seniorzy pytali o osiedlowy dom kultury, oświetlenie ulic czy pomoc w formie „Złotej rączki”.

Filarem współpracy z seniorami jest Bydgoska Karta Seniora +, którą można było wyrobić przed i po spotkaniu. Warto dodać, że w Bydgoszczy aktywnie działa Bydgoska Rada Seniorów, która jest organem doradczym prezydenta miasta. Seniorzy mogą korzystać z programu „Bydgoska Koperta Życia” i innych programów zdrowotnych. Miasto zapewnia również bezpłatne przejazdy dla osób, które ukończyły 65 rok życia.

Aktywny udział seniorów w zgłaszaniu swoich pomysłów do BBO zmierza do dalszego uatrakcyjnienia oferty dla mieszkańców w dojrzałym wieku. Kolejne spotkania odbędą się  już 14 maja z przedstawicielami samorządów szkolnych szkół ponadgimnazjalnych. Dwa dni później, 16 maja, w konsultacjach udział wezmą przedstawiciele bydgoskich NGO'sów.

Przypominamy:
Otwarte spotkanie z organizacjami pozarządowymi
Znamy również termin i miejsce spotkania otwartego z organizacjami pozarządowymi. Warsztaty dla NGO'sów odbędą się w sali konferencyjnej Przystani Bydgoszcz przy ul. Tamka 2 w dniu 16 maja (środa) godz. 17:00.

Warsztaty dla szkół ponadgimnazjalnych
Z kolei w ramach zachęcenia do składania projektów przez młodszych mieszkańców Bydgoszczy w dniu 14 maja (poniedziałek) odbędą się warsztaty skierowane dla samorządów szkolnych szkół ponadgimnazjalnych dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć:
• Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo