logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Schody na ul. Iglastej z nowymi latarniami
Wkrótce zrealizowany zostanie kolejny etap oświetlania ulicy Iglastej. Latarnie zostaną ustawione również przy schodach łączących tę część Miedzynia z ul. Nakielską. Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zrealizowaliśmy kilka innych zadań ułatwiających dojście do przystanków autobusowych wzdłuż ul. Nakielskiej.


Część ulicy Iglastej została oświetlona w 2014 roku. Zadanie wraz z ustawieniem latarni na ul. Noteckiej kosztowało 55 tysięcy złotych. Sfinansowano je w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Teraz przygotowywany jest kolejny etap. Trwa postępowanie zmierzające do wyboru wykonawcy, który zaprojektuje i  zbuduje oświetlenie przy schodach łączących tę ulicę z Nakielską.  Wstępnie zaplanowano na tym odcinku 7 nowych latarni. Dla wielu mieszkańców tej części Miedzynia to najkrótsza droga w kierunku autobusowych przystanków oraz szkoły.

Warto podkreślić, że w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski w tej części ,miasta zrealizowaliśmy kilka podobnych zadań w ostatnich latach. Zbudowane zostały m.in. schody na przedłużeniu ul. Malinowej (koszt ok. 290tys. zł) oraz chodnik łączący Jędrzejowską z Nakielską (koszt 12,5 tys. zł).