logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Salon maturzystów – młodzi planują przyszłość
Prezentacje na temat matury 2018, spotkania z uczelniami oraz konsultacje doradców zawodowych - to wszystko w ramach tegorocznego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który rozpoczyna się dziś 14 września na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.


To już jedenasta edycja Salonu Maturzystów Perspektywy - największej w Polsce kampanii edukacyjno-informacyjnej, która co roku we wrześniu odbywa się w głównych ośrodkach akademickich naszego kraju. W każdej edycji bierze udział około 130 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników, a także nauczycieli i doradców zawodowych oraz rodziców.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów odbędzie się 14 i 15 września na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Salon Maturzystów to miejsce, gdzie uczniowie mogą porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Taki bezpośredni kontakt zdecydowanie ułatwia podjęcie kluczowych w dalszym życiu decyzji dotyczących kształcenia i budowania ścieżki kariery. Podczas Salonu maturzyści mogą także skorzystać z konsultacji doradców zawodowych i wziąć udział w licznych warsztatach.

Prezydent Rafał Bruski objął wydarzenie patronatem.

Więcej informacji na www.salonmaturzystow.pl/kujawsko-pomorski