logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rzeka Muzyki Młodych – Art of Illusion już w najbliższy piątek
Fani rocka progresywnego już mogą szykować się na najbliższy koncert w ramach Rzeki Muzyki Młodych. W piątek 14 lipca w amfiteatrze przy Operze Nova wystąpi Bydgoska formacja Art Of Illusion.


Art of Illusion to bydgoski zespół z pogranicza rocka i metalu progresywnego, wykonujący muzykę w znacznej mierze instrumentalną, z dużą ilością wirtuozerskich solówek, partii fortepianowych i orkiestralnych, częstymi zmianami nastrojów, tempa oraz rytmów, mocnymi riffami oraz bogatymi aranżacjami.

Debiutancki album „Round Square of the Triangle” (wydany w 2014 r.) został pozytywnie odebrany przez miłośników gatunku w kraju oraz zagranicą. W styczniu br. zespół opublikował singiel „Devious Savior”, zapowiadający nową płytę.

W skład grupy wchodzą: Filip Wiśniewski – gitara; Paweł Łapuć – fortepian, instrumenty klawiszowe;
Kamil Kluczyński – perkusja; Mateusz Wiśniewski – gitara basowa; Marcin Walczak – śpiew.

Formacja zaprezentuje się publiczności w piątek 14 lipca na Rzece Muzyki Młodych w amfiteatrze przy Operze Nova. Początek koncertu o godz. 21.00. Wstęp wolny.

W ramach Rzeki Muzyki Młodych na scenie przy wodzie wystąpią w te wakacje także Iza Lach (28 lipca), Pokój nr 3 (18 sierpnia) i Pawbeats (25 sierpnia).