logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rusza remont ul. Sułkowskiego
W poniedziałek (17 lipca) rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Sułkowskiego. To kolejny etap prac na ważnej trasie na osiedlu Leśnym. W ubiegłym roku powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym. Zaczyna się też przebudowa ulic Zamczysko i Pod Skarpą.


Remont nawierzchni zaplanowano na najbardziej zniszczonym odcinku od ul. 11 Listopada do Modrzewiowej. Przebudowana zostanie też zatoka autobusowa. W związku z pracami przystanek Leśne w kierunku dworca, będzie czasowo zawieszony. Pasażerowie będą mogli korzystać z blisko położonych sąsiednich przystanków na pętli lub Sułkowskiego/Czerkaska. Przystanek Leśne w kierunku centrum zostanie cofnięty o około 50m do zatoki. Nie będzie wolno tam parkować. Roboty utrudniające w sposób znaczący ruch będą realizowane w godzinach wieczornych i nocnych. Natomiast rozbiórki i prace brukarskie toczyć mają się w dzień. Zadanie zakończy się  z początkiem września.

W ubiegłym roku w ciągu ul. Sułkowskiego  powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym. Tę inwestycję realizowano w ramach budowy węzłów integrujących komunikację kolejową i miejską.

Do Fordonu objazdem!
Przypominamy, że w poniedziałek rozpoczyna się też przebudowa odcinków ulic Zamczysko i Pod Skarpą. Ulica Zamczysko będzie nieprzejezdna. Trasę z Myślecinka do Fordonu najlepiej pokonywać ulicami Kamienną, Inwalidów i Lewińskiego. Więcej informacji na temat tego zadania znajduje się w tekście „Na Eskulapa bezpiecznymi drogami”