logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rozbudowa ul. Kujawskiej. Objazd dla ciężarówek, zmiany w komunikacji. Raport nr 18
Przypominamy, że z wprowadzeniem kolejnego etapu prac przy rozbudowie ulicy Kujawskiej wyznaczony został objazd dla pojazdów ciężarowych. Ciężarówki powinny kierować się na ulicę Wyszyńskiego i trasę WZ. Od jutra zmieni się też lokalizacja wielu przystanków w obrębie ronda Kujawskiego.


Kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Kujawskiej wymaga wejścia wykonawcy na dużą część ronda Kujawskiego i Bernardyńskiego. Ruch w tych miejscach jest ograniczany. Będzie odbywał się po mniejszych rondach tymczasowych i jezdniach dwukierunkowych. Zamknięta została też ulica Toruńska (odcinek od ronda Bernardyńskiego do Babiej Wsi). Szczegóły zmian są dostępne w tekście „Rozbudowa ul. Kujawskiej. Tymczasowe ronda na czas budowy. Raport nr 17

Będzie obowiązywało też  ograniczenie tonażowe – zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (z wyłączeniem pojazdów budowy, służb miejskich, dojeżdżających do TVP i posesji przy  ul. Karpackiej). Wszystkie pozostałe pojazdy ciężarowe powinny kierować się objazdem wytyczonym ulicami: Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Kamienna, Artyleryjska, W. Pileckiego do węzła zachodniego. Na trasie objazdu oraz na najważniejszych węzłach ustawiono ponad 50 dodatkowych tablic informacyjnych.   

Od piątku (17 maja) zmieni się też lokalizacja wielu przystanków autobusowych w rejonie ronda Kujawskiego. Ich dokładne rozmieszczenie prezentuje poniższa grafika.