logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rozbudowa Przystani Wioślarskiej – przetarg ogłoszony
Ogłoszony został przetarg na rozbudowę oraz inne roboty budowlane Przystani Wioślarskiej przy RTW Bydgostia przy ulicy Żupy 2-4. Nowy kompleks ma być gotowy do końca 2019 roku.


Inwestycja przewiduje powstanie nowego budynku przystani i łącznika komunikacyjnego między nowym a dotychczasowym budynkiem wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz ociepleniem całego obiektu. Projekt przewiduje także budowę m.in. miejsc postojowych, placu manewrowego i dróg wewnętrznych. To inwestycja wieloletnia, w ramach której przystań zyska m. in. hangar na łodzie, sale ćwiczeń sportowych, siłownie, pokoje fizjoterapii, biurowe, noclegowe, zaplecze sanitarne, salę szkoleniową, pomieszczenia techniczne.

Teren wokół przystani zostanie zagospodarowany – powstanie tu parking i dużo zieleni. Przebudowane zostaną także nabrzeża, które zyskają m. in. awanport dla motorówek i pomosty pływające. W ramach zadania przebudowane zostanie również nabrzeże BTW.

Nowy kompleks ma być gotowy do końca 2019 roku.

Oferty można składać w nieprzekraczalnym terminie do 26.04.2018 (do godziny 12:00) w siedzibie Wydziału Zamówień Publicznych mieszczącym się przy ulicy Grudziądzkiej 9-15, budynek B, II piętro, pokój 208.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania przetargowego dostępne są: tutaj

Warto wiedzieć:
Lotto-Bydgostia zdobyła tytuł najlepszego klubu wioślarskiego dwudziestoośmiokrotnie – w 1938, 1966, 1967 i 1970 oraz nieprzerwanie przez dwadzieścia cztery lata od 1993 do 2016 roku. Żaden inny klub sportowy w Europie nie może pochwalić się takim sukcesem – dwudziestoczterokrotnego z rzędu Drużynowego Mistrzostwo Kraju.
Sportowcy LOTTO-Bydgostia wracali z ostatnich pięciu Igrzysk Olimpijskich w 2000, 2004, 20008, 2012 i 2016 roku z medalami.

Pierwszymi ważnymi osiągnięciami w historii klubu są wywalczone przez Roberta Sycza dwa złote medale olimpijskie w dwójce podwójnej kategorii lekkiej (w osadzie z Tomaszem Kucharskim – AZS AWF Gorzów Wlkp.) na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku.

Wielkim sukcesem jest także zdobycie przez Bartłomieja Pawełczaka i Miłosza Bernatajtysa srebrnego medalu w czwórce bez sternika kategorii lekkiej na Igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku  ( w osadzie z Pawłem Rańdą – AZS Politechnika Wrocławska i Łukaszem Pawłowskim – AZS UMK Energa Toruń).

Kontynuatorką medalowej passy olimpijskiej jest Magdalena Fularczyk-Kozłowska (wraz z Julią Michalską – Tryton Poznań), która po dramatycznym wyścigu wywalczyła brązowy medal w dwójce podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Drugi medal olimpijski Magdalena Fularczyk- Kozłowska zdobyła po zaciętym wyścigu z osada brytyjską w dwójce podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku wiosłując z wioślarką Lotto-Bydgostia Natalią Madaj.
Szósty medal olimpijski – brązowy, wywalczyła w Rio de Janeiro Monika Ciaciuch w czwórce podwójnej wiosłując w osadzie z Marią Springwald (AZS AWF Kraków), Joanną Leszczyńską (WTW Warszawa) i Agnieszką Kobus (AZS AWF Warszawa).