logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rowerowe inwestycje w wakacje
W wakacje, kiedy ruch jest najmniejszy zaplanowano najwięcej prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej na Okolu, gdzie powstaną drogi rowerowe. Z początkiem lipca wykonawcy przekazany zostanie plac budowy na ul. Łochowskiej i Wiatrakowej, gdzie również zbudujemy trasy dla rowerzystów.


Pierwsze większe prace drogowe na ulicy Grunwaldzkiej rozpoczną się w najbliższy weekend. W nocy z niedzieli na poniedziałek sfrezowana zostanie nawierzchnia odcinka przeznaczonego do przebudowy (około 300m od ronda Grunwaldzkiego). Roboty na jezdni będą prowadzone w sposób połówkowy. Ul. Grunwaldzka będzie przejezdna, ale występować będą przewężenia. Dlatego w wakacje, mimo mniejszego ruchu na ulicach,  warto zarezerwować więcej czasu na przejazd ul. Grunwaldzką. Roboty w zakresie jezdni głównej ulicy Grunwaldzkiej wykonywane będą przez około dwa miesiące. Zakończenie pozostałych robót związanych z  infrastrukturą pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej do ul. Kraszewskiego oraz w obrębie ronda Grunwaldzkiego planowane jest jeszcze w tym roku.

Budowa dróg rowerowych na ul. Grunwaldzkiej i wokół ronda Grunwaldzkiego pochłonie blisko 10 mln zł. Rowerzyści będą mogli korzystać ze ścieżek i odpowiednio dostosowanych   jezdni serwisowych po obu stronach ulicy. Nowa droga rowerowa połączy istniejące odcinki dróg rowerowych wokół węzła zachodniego i węzła Garbary.

3 lipca drogowcy przekażą też plac budowy wykonawcy odpowiedzialnemu za przebudowę ul. Łochowskiej, gdzie dobudowana zostanie również droga rowerowa. Inwestycja jest powiązana z budową ronda u zbiegu z ulicami Łochowską i Lisią. Wykonawca zamierza zakończyć podstawowe prace związane  z budową  ronda jeszcze jesienią. Zakończenie pozostałych robót, które nie będą już tak uciążliwe dla kierowców planowane jest wiosną przyszłego roku. Jesienią gotowy ma być również kontrapas na ul. Wiatrakowej. Umożliwi on bezpieczny dojazd ze Szwedrowa na Stare Miasto. W ramach tego zadania planowana jest przebudowa skrzyżowania ul. Wiatrakowej z Nowodworską, Lenartowicza i Traugutta. Prace na Prądach i Szwederowie pochłoną 7 mln zł.

Ważne liczby:

 

  •  Długość drogi rowerowej na Łochowskiej – 1,1  m
  • Długość drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej  - 1,5 km
  • Długość kontrapasa na Wiatrakowej – 0,3 km