logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Remont za remontem na Kordeckiego
Do zespołu odnowionych kamienic przy ul. Kordeckiego wkrótce dołączy stylowy budynek z numerem 23. W stosunku do pięciu budynków znajdujących się przy tej ulicy nadzór budowlany wydał w ubiegłym roku decyzje nakazujące przeprowadzenie prac.


Obecnie rozpoczął  się remont budynku z numerem 23. To stylowy budynek o zróżnicowanej bryle i wysokości. Charakterystycznym elementem jest wieża znajdująca się w środkowej części obiektu,  loggia oraz owalne okna w części parterowej.

Wcześniej zakończyły  się prace  przy  budynkach  z numerami 9, 11, 13 i 19. W przypadku wszystkich tych budynków Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał w ubiegłym roku decyzje nakazowe z artykułu 66, ust. 1, pkt. 4 prawa budowlanego nakazujące usunięcie nieprawidłowości, m.in. pomalowanie elewacji.
Ulica Kordeckiego zabudowana jest wiekowymi kamienicami. W przeszłości była jedną z ważniejszych arterii łączącą plac Poznański z ulicą Focha. Fragmentem od ul. Św. Trójcy do Focha kursowały tramwaje, o czym przypominają haki do podtrzymywania przewodów trakcyjnych na elewacjach odnowionych budynków. Dopiero po wybudowaniu w latach 80. dwujezdniowej ul. Kruszwickiej ulica Kordeckiego nabrała lokalnego charakteru. Teraz dzięki kolejnym remontom kamienic ulica nabiera coraz schludniejszego wyglądu. Podczas przebudowy węzła Garbary wyremontowano też odcinek znajdujący się pomiędzy ulicami Focha i Św. Trójcy.