logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przyjdź na piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych
Bydgoskie organizacje samorządowe zaprezentują się 17 czerwca na Wyspie Młyńskiej. To okazja do tego, aby przyjrzeć się działalności trzeciego sektora w naszym mieście i… do niego dołączyć.


To już III edycja Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych, który w tym roku odbędzie się 17 czerwca na Wyspie Młyńskiej.
Będzie to szczególne wydarzenie zarówno dla organizacji działających w III sektorze w Bydgoszczy, jak i dla mieszkańców miasta.

Ideą Pikniku jest popularyzowanie i zachęcanie do aktywności społecznej. Dla organizacji pozarządowych będzie to świetna okazja do zaprezentowania siebie, zintegrowania z mieszkańcami, zachęcenia ich do uczestnictwa w prowadzonych przez siebie akcjach, zaproszenia do wspierania bydgoskich organizacji pozarządowych, m.in. poprzez przekazywanie 1% podatku lub darowizn.
Bydgoszczanie będą mieli możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia z rodziną wśród wielu atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych, seniorów, wolontariuszy i jednostek miejskich.

W programie przewidziane są m.in.: prezentacje NGO'sów, konkursy z nagrodami, występy muzyczno-artystyczne, strefa służb mundurowych, liczne atrakcje dla dzieci, dorosłych i seniorów. Dla bydgoszczan przygotowana zostanie także specjalna strefa gastronomiczna.

Całość zakończy koncert bydgoskiego zespołu (a zarazem stowarzyszenia) DUBSKA.

Kiedy? Niedziela, 17 czerwca 2018r.
Godzina? od 12.00-17.00
Gdzie? Wyspa Młyńska