logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przy nowej ulicy, nowe bloki
Wzdłuż nowego odcinka ul. Andersa na Terenach Nadwiślańskich trwa budowa mini-osiedla, które tworzyć będą 4 budynki. Pierwszy blok zyskał już elewacje.


W pierwszym etapie powstają dwa 4-kondygnacyjne bloki z białą elewacją i szarą stolarką okienną. W każdym z  nich zaprojektowano 20 mieszkań. Pierwszy budynek zyskał w ostatnich wychodniach docieplenie i kończą się prace przy elewacji. W najniższej kondygnacji budynków znajdą się hale garażowe. Warto podkreślić, że część miejsc postojowych będzie dedykowano coraz popularniejszym samochodom elektrycznym. Zaprojektowano również wspólne pralnie i suszarnie, która mają być wyposażone w nowoczesny sprzęt. To duże ułatwienie szczególnie dla osób wynajmujących lokale. Pomiędzy  budynkami zaaranżowany zostanie  skwer z placem zabaw W drugim etapie powstać mają kolejne 2 bloki, ale liczące więcej kondygnacji. Inwestorem jest firma "Ebud Dom"

Swoje inwestycje w tej części Fordonu w ostatnich latach realizowały też Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spółdzielnia planuje również budowę szeregowców w rejonie ul. Gieryna i Andersa. Poza tym wielorodzinny budynek  pomiędzy ulicami Andersa i Wyzwolenia realizuje firma „Budstol”. Inwestycjom na Terenach Nadwiślańskich sprzyjają działania podejmowane przez miasto. Dzięki budowie linii tramwajowej do Fordonu podróż komunikacją miejską do centrum zajmuje około 30 minut. Wybudowano szereg nowych ulic m.in. przedłużenie ul. Andersa oraz ul. Ostromecką. Z początkiem września otwarto też nowoczesną szkołę podstawową przy ul. Bora-Komorowskiego.

Fot. Materiały inwestora