logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przedszkola i szkoły zachęcamy do udziału w akcjach ekologicznych
Wzorem lat ubiegłych, miasto Bydgoszcz zachęca do udziału w akcjach ekologicznych, które realizowane będą przez cały rok szkolny oraz do włączenia się we wrześniowe „Sprzątanie świata”.


Tegoroczna akcja ekologiczna „Sprzątanie świata” odbędzie się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce” w dniach 15-17 września. Szczegółowe zasady przeprowadzenia akcji określa regulamin – UWAGA! Nastąpiła zmiana zasad otrzymania potwierdzenia udziału w akcji przez nauczycieli. Po odbiór worków i rękawic zapraszamy w nieprzekraczalnym terminie od 11 do 15 września br. do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi ul. Wojska Polskiego 65, I piętro, pokój nr 153. Szczegóły TUTAJ.

Jednocześnie, w czasie roku szkolnego realizowane będą akcje zbiórki baterii, płyt CD i DVD, a także nakrętek – na cel charytatywny. Zgłoszenia jednostek chcących wziąć udział w akacjach przyjmowane są do 15 września br. Konkurs  realizowane będą od września br. do 15 maja 2018 r. Zbiórka nakrętek od butelek i pojemników z tworzyw sztucznych, jak co roku, połączona jest z celem charytatywnym. W roku szkolnym 2017/2018 środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację 8-letniej Pauli Peplińskiej z Bydgoszczy.

Przedszkola i klasy III szkół podstawowych mogą również zostać zgłoszone do udziału w projekcie ekologicznym pn. „Leśna Skrzynia Skarbów – Czysto w lesie – Czysto w mieście”.

Opis wszystkich zbiórek oraz projektu ekologicznego na stronie TUTAJ.